Czy da się zamontować łóżko w szafie?


Małe mieszkanie zachęca jego mieszkańców do kreatywnych rozwiązań. Każdy pomysł, dzięki któremu można uzyskać dodatkową pustą przestrzeń jest warty zachodu. Jednym z nich jest umieszczenie łóżka w szafie. Tak zwane, „półtapczany” pojawiają się coraz częściej w ofertach sklepów z akcesoriami meblowymi i cieszą się szczególną popularnością w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach. Chociaż wielu osobom kojarzą się ze stylistyką wnętrz z okresu PRL-u, obecnie łóżka w szafie przeżywają powrót w wielkim stylu.

Dlaczego warto?

Każdy, kto mierzy się na co dzień z życiem na małej przestrzeni, doskonale wie, jak sprytnymi rozwiązaniami można znacznie ułatwić sobie życie i poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Dzięki montażu łóżka w szafie, zyskujemy możliwość nadania bardzo wielu funkcji jednemu pomieszczeniu. Przykładowo niewielka sypialnia, dzięki umieszczeniu w niej łóżka w szafie może dalej pełnić funkcje sypialną w nocy, a za dnia służyć jako salon, jadalnie, czy nawet gabinet.

Łóżko w szafie rewelacyjnie sprawdzi się także przy urządzaniu pokoju dziecięcego lub młodzieżowego na niewielkim metrażu. Łóżko, biurko, szafa oraz ogromna ilość zabawek lub książek w pokoju dziecka może sprawić, że pokój zamieni się w graciarnie, a przebywanie w nim nie będzie sprzyjało, ani odpoczynkowi, ani nauce. Umieszczenie łóżka w szafie pozwala nie tylko na zyskanie większej przestrzeni, lecz także poniekąd wpuszczenie „powietrza” do danego pokoju. Przestrzeń, pozbawiona w ciągu dnia dużego mebla pozwoli na większy komfort spędzanego w niej czasu.

Jak umieścić łóżko w szafie?

Duże, wygodne łóżko umieszczone w szafie to wbrew pozorom bardzo osiągalne rozwiązanie. Wiele osób wstrzymuje się przed nim, wyobrażając sobie, że wymaga ono bardzo skomplikowanego montażu. Tymczasem, jeżeli jest się zdecydowanym na umieszczenie w szafie łóżka chowanego, wystarczy skontaktować się ze sklepem proponującym w swojej ofercie mechanizmy odpowiadające za działanie takich łóżek i wybrać metodę montażu najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb. Niektórzy decydują się na zakup wyłącznie łóżka z mechanizmem, a jego obudowę wykonują na własną rękę. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które posiadają doświadczenie w budowie i kontrukcji mebli. Istnieje również możliwość zakupu całego łóżka w zabudowie, co pozwala na kompleksowy montaż łóżka w mieszkaniu i stosunkowo szybki efekt.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji