Dlaczego pantografy to świetne rozwiązanie dla małych wysokich szaf?


Decydując się na zakup szafy, każdemu zależy na tym, aby była ona pakowna. Niestety, nie zawsze w pomieszczeniu, w którym ma ona stanąć, można wygospodarować odpowiednią ilość przestrzeni na większy tego rodzaju element wyposażenia wnętrz. Jednak na rynku pojawiają się rozwiązania, pozwalające na maksymalne wykorzystanie pojemności małej, ale wysokiej ściany. Mowa o pantografach. Dlaczego warto zaprosić je do swojej szafy?

Jakie zalety ma pantograf?

Nierzadko w garderobie, sypialni, salonie czy korytarzu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby postawić dużą szafę. Często też nie wpisuje się ona w styl aranżacji przestrzeni. W takich sytuacjach dobrze jest postawić na wąski, ale wysoki element wyposażenia wnętrz. Jednakże decydując się na ten wariant, można mieć problem z wykorzystaniem całej pojemności mebla. Wkładanie i wyjmowanie ubrań z wyższych półek bywa nieco uciążliwe. A w szczególności dla niższych domowników. Z uwagi na komfort użytkowania wyższa przestrzeń w szafie nie zostanie więc wykorzystana. Rozwiązaniem tego problemu jest zamontowanie w szafie pantografów. Są to drążki teleskopowe, które można swobodnie przesuwać w górę i dół za pomocą uchwytu. Dzięki temu ubranie zostaje wyjęte, bez potrzeby schylania się czy korzystania z pomocy krzesła.

Pantografy pozwalają na optymalne wykorzystanie miejsca w szafie. Na wyższych partiach z powodzeniem można powiesić ubrania sezonowe takie jak kurtki i płaszcze, dzięki czemu niżej zyskuje się przestrzeń na ciuchy noszone aktualnie. Wykorzystanie drążków teleskopowych w wysokich szafkach umożliwia umieszczenie długich sukien bez obawy, że po wyjęciu z szafy będą pogniecione. Dobrym pomysłem jest też zamontowanie w meblu paru pantografów, co pozwoli na stworzenie osobnych rzędów dla bluzek, koszul czy marynarek. Z pomocą drążków wąska, wysoka szafa stanie się pojemna. Warto również dodać, że montaż pantografów nie jest skomplikowany i są one też dostępne w różnych kolorach.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji