Do czego służą kątowniki w meblach?


Składanie, demontaż i ponowny montaż różnych mebli biurowych i domowych bywa niekiedy dużym wyzwaniem. W ogromnej liczbie akcesoriów do montażu znaleźć można uniwersalne i praktyczne kątowniki meblowe metalowe lub plastikowe w formie płytki zgiętej pod kątem 90°. Do czego wykorzystuje się kątowniki?

Zastosowanie kątowników meblowych

Do montażu domowych i biurowych mebli najczęściej używa się kątowników meblowych wykonanych z tworzyw sztucznych, dopasowanych kolorystyką do płyt meblowych, dzięki czemu są mało widoczne, zapewniając estetyczny, minimalistyczny wygląd.

Kątowniki pełnią przede wszystkim funkcję stabilizującą oraz łączeniową, pozwalają na łączenie płaszczyzn pod kątem prostym poszczególnych elementów mebli. Umożliwiają mocowanie szaf i półek do ścian, gwarantując większe bezpieczeństwo użytkownikom pomieszczenia.

W zależności od rodzaju drewna i materiałów, wykorzystanych do produkcji mebli, należy dobrać odpowiednio mocne kątowniki – do ciężkich płyt meblowych warto wybrać szerokie, montowane na minimum dwa wkręty elementy złączne.

Praktyczne kątowniki w meblach do zastosowań domowych i biurowych

Kątowniki do łączenia drewna, metalowe oraz z tworzyw sztucznych, wykorzystuje się także do zabezpieczania takich konstrukcji, jak stoły kuchenne, blaty naścienne, parapety, szafki kuchenne czy drewniane krzesła. Dzięki kątownikom meble nie rozjeżdżają się i nie przechylają pod nieodpowiednim kątem. Kątowniki w wielu przypadkach służą jako wsporniki do mebli, znajdując zastosowanie w szafkach, półkach i regałach biurowych. Tam często stosuje się eleganckie kątowniki plastikowe z zaślepkami lub wykonane ze stali ocynkowanej. Kątowniki sprawdzą się w każdym domu i warsztacie, umożliwiając nie tylko tworzenie nowych konstrukcji, ale także renowacje antyków.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji