Do czego służy pantograf?


Pantograf to tak zwany drążek teleskopowy, wyróżniający się możliwością opuszczania na dowolną wysokość. Wyposażony jest w specjalny uchwyt, który umożliwia łatwe ściągnięcie drążka oraz późniejsze przywrócenie go do wyjściowej pozycji. Jakie jest zastosowanie pantografu? Gdzie można go wykorzystać? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Zastosowanie pantografu

Pantografy służą do przechowywania ubrań. Doskonale sprawdzają się między innymi do okryć wierzchnich, sukien czy garniturów. Drążki teleskopowe występują w kilku rodzajach. Mogą być montowane jednostronnie, jak i dwustronnie. Poszczególne modele różnią się między sobą również udźwigiem – może wynosić on nawet 20 kg, dzięki czemu pantograf z powodzeniem utrzyma nawet ciężkie kurtki i płaszcze.

Gdzie można wykorzystać pantograf?

Pantografy najczęściej są wykorzystywane w szafach i garderobach, szczególnie tych wysokich. Zamontowanie drążka teleskopowego umożliwia zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni bez obniżania komfortu korzystania z niej. Ten element wyposażenia sprawdzi się również w przypadku wnęk o nietypowych wymiarach, na przykład między meblami czy na poddaszu. Bez problemu można przymocować go bezpośrednio do ściany. Pantografy występują w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dopasujesz je do pozostałych drążków w szafie, kolorystyki mebla czy stylu pomieszczenia.

Dlaczego warto zamontować pantograf?

Ściąganie ubrań z wykorzystaniem taboretu, krzesła czy drabiny bywa uciążliwe. Dzięki pantografowi raz na zawsze pozbędziesz się tego problemu. Wszystkie ubrania ściągniesz szybko i łatwo. Wystarczy, że opuścisz drążek za pomocą specjalnej rączki. Zamontowanie pantografu to wygoda korzystania z drążka na co dzień.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji