Jakie okucia stosuje się w meblach tapicerowanych?


Meble tapicerowane znajdują się niemal w każdym domu. Łóżka, kanapy, rogówki, fotele, pufy. To tylko część z ich rodzajów. Do prawidłowego działania oraz w celu zapewnienia im estetycznego wyglądu stosuje się różnego typu okucia. Jakie wykorzystywane są najczęściej? Bez jakich okuć produkcja mebli tapicerowanych jest niemożliwa? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Okucia do podnoszenia i regulacji

Jednymi z najczęściej stosowanych okuć do mebli tapicerowanych są różnego rodzaju podnośniki. Mogą one służyć między innymi do podnoszenia i rozkładania oparć wersalek, podnoszenia tapczanów, w tym półkotapczanów, a także łóżek, w celu dostania się do pojemnika na pościel. Stosuje się je również do regulacji zagłówków czy oparć, szczególnie w kanapach oraz rozkładanych fotelach. Tego typu rozwiązania znacząco poprawiają komfort korzystania z mebli tapicerowanych i są cenione przez klientów. Podnośniki są też wykorzystywane do regulowanych podłokietników czy ukrytych schowków. Oczywiście występują one w kilku rodzajach i powinny być dobrane zgodnie z ich późniejszym przeznaczeniem.

Nóżki i kółka

Kolejnym rodzajem okuć stosowanych w meblach tapicerowanych są nóżki. Pełnią one dwie funkcje – praktyczną oraz estetyczną. Z praktycznego punktu widzenia ułatwiają one utrzymanie czystości pod meblem. Dodatkowo wyposażone w podkładki filcowe zabezpieczają podłogę przed zarysowaniem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mebli, które będą stosunkowo często przesuwane. Nóżki pełnią też rolę dekoracyjną. Nadają meblom tapicerowanym wyjątkowego charakteru. W zależności od ich rodzaju sprawdzą się zarówno do modeli utrzymanych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Część mebli jest wyposażona także w kółka. Dotyczy to między innymi rozkładanych tapczanów z wysuwanymi szufladami.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji