Które akcesoria przydają się przy skręcaniu mebli?


Niezbędne akcesoria do montażu mebli to zestaw nasadek i bitów, które pozwalają na skręcanie i rozkręcanie różnych elementów. Meble najlepiej skręcać przy użyciu wkrętarki i zaopatrzyć się w odpowiedni komplet końcówek, dzięki którym prace przebiegną znacznie szybciej. Magnetyczne elementy na końcówkach i nasadkach sprawiają, że wkręty nie uciekają podczas montażu.

Przy skręcaniu mebli przydadzą się różnego rodzaju klucze, zwłaszcza imbusowe do wkręcania konfirmantów. Niezbędne są wkrętaki płaskie i krzyżowe, zwłaszcza jeśli w meblach zastosowano złącza mimośrodowe. Również z użyciem wkrętaków przykręca się i reguluje zawiasy. Młotek gumowy będzie potrzebny do wbijania pleców mebli i kołków. Przyda się także prowadnica i ołówek, zwłaszcza jeśli skręcamy szafkę wiszącą.

Planujesz samodzielnie skręcić meble? Przygotuj wszystkie potrzebne elementy!

Do zamontowania mebli potrzebne będą na pewno wkręty, zawiasy, łączniki, prowadnice i konfirmanty. Prace ułatwią różnego rodzaju szablony do nawierceń oraz kołki, które ustabilizują mebel i wzmocnią jego konstrukcję. W przypadku półek nieodzowne są podpórki i złączki. W akcesoria do skręcania mebli warto zaopatrzyć się jeszcze przed przystąpieniem do prac. Do montażu mebli warto podejść metodycznie i dokładnie rozplanować poszczególne etapy.

Producenci mebli zwykle do swoich wyrobów załączają instrukcje, w których znajdują się nie tylko opisy poszczególnych etapów montażu, ale także lista wszystkich narzędzi, które będą potrzebne. Elementy montażowe i niektóre akcesoria do skręcania mogą znaleźć się w zestawie z meblem i zawsze warto dokładnie sprawdzić ich kompletność. Może się bowiem okazać, że trzeba dokupić jakieś narzędzia lub elementy techniczne.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji