Pomoce przydatne przy montażu mebli


Zakup nowych mebli do naszego domu czy mieszkania to bez wątpienia moment, który nas cieszy. Kiedy nowe meble staną w salonie albo innym pomieszczeniu, to od razu wnoszą do niego powiew świeżości oraz odrobinę zmian. Często wstawienie nowego wyposażenia związane jest też z remontem albo gruntownym sprzątaniem.

Zatem nasze wnętrza stają się czystsze i nowsze, co bez wątpienia sprawia, że każdy domownik czuje się przyjemniej w swoich czterech ścianach. Jednak ostatnimi czasy, nowe meble bardzo często kupujemy w paczkach i musimy je przed ustawieniem po prostu zmontować. Ten moment to przeważnie ostatnia i niezbyt lubiana czynność przed ostateczną zmianą wyglądu. Okazuje się jednak, że składanie mebli może nie być wcale taką straszną czynnością, o ile odpowiednio się do niej przygotujemy. Warto zatem przemyśleć, co będzie nam potrzebne i wcześniej to naszykować. Chcemy dziś wspomnieć właśnie o takich pomocach przydatnych podczas montażu mebli.

Rzeczy obowiązkowe przy montażu mebli

Zacznijmy może od tego, co wręcz trzeba mieć podczas podejścia do montażu mebli. Oczywiście stwierdzenie, że to rzeczy „obowiązkowe” jest trochę specjalnie przesadzone, ponieważ wiele podstawowych elementów mamy przeważnie w zestawie. Jednak czasem potrzeba dodatkowych narzędzi lub elementów, które przyspiesza nam całą pracę i sprawią, że montaż odbędzie się bezproblemowo i wygodnie.

Co zatem warto przygotować? Wszystko zależy oczywiście od rodzaju mebli, ale bez wątpienia warto mieć wkrętak lub wkrętarkę oraz - co ważne - odpowiednie końcówki, które pozwolą nam skręcić wszystkie elementy ze sobą, ale także zamontować dodatkowe zabezpieczenia. Warto również mieć pod ręką wszelkie typowe narzędzia, takie jak mały młotek, kombinerki i tym podobne. Nawet jeśli z nich nie skorzystamy, to w razie potrzeby nie trzeba będzie ich szukać, tylko szybko po nie sięgniemy. Warto także mieć naszykowaną miarkę czy ołówek, szczególnie wtedy, gdy sam montaż będzie wymagał pewnych poprawek.  Podobnie rzecz ma się z dodatkowymi wkrętami, kołkami czy różnego rodzaju haczykami albo wieszakami. Wszystko zależy od tego, co chcemy w meblach poskładać albo wymienić. Jednak montaż mebli to nie tylko ich składanie i zamontowanie w domu z gotowych już elementów, ale również różnego rodzaju przeróbki albo wręcz montowanie ich po prostu z płyt. Co wtedy?

Co warto jeszcze mieć przygotowane podczas montażu mebli?

Tutaj warto podzielić temat na dwie części, czyli pomoce ważne przy typowym montażu mebli oraz te potrzebne do poprawek mebli, które teoretycznie są gotowe do złożenia, ale mamy potrzebę coś w nich zmienić lub „ulepszyć”.

Pierwsza grupa zakłada posiadanie wielu elementów potrzebnych do technicznego zmontowania mebli. Mogą to być zarówno uchwyty, wkręty, konfirmaty, mimośrody, zawiasy, łączniki czy prowadnice. Aby wszystko to dobrze zamocować potrzebujemy także różnego rodzaju narzędzi. Tutaj przydadzą nam się wiertła różnego typu, między innymi wiertło samocentrujące, do konfirmatów czy stopniowe. Przydatne okażą się też różnego rodzaju szablony do nawierceń, ale także kołki i lamelki, czyli elementy pozwalające połączyć i ustabilizować konkretne elementy meblowe. Jeśli meble mają mieć półki, to potrzebne będą także różne podpórki oraz złączki meblowe. Warto zaopatrzyć się w zapasowe elementy tego typu, ponieważ zawsze możemy zrobić coś nie tak jak planowaliśmy i potrzebować dodatkowego elementu do poprawnego zmontowania mebli.

Druga sprawa, o której wspomnieliśmy, to pewnego rodzaju poprawki albo ładniej to określając - elementy, które pozwolą dopasować montowane meble do naszych potrzeb. Co mam tutaj na myśli? Chodzi o wszelkie elementy, które pozwalają nam dodatkowo zabezpieczyć meble albo połączyć je w niestandardowych miejscach. Tutaj mogą przydać nam się dodatkowe złącza półek, ślizgacze, podkładki filcowe albo kółka do mebli. Czasem chcemy też, aby nasze meble miały samodomykacze albo regulatory wysokości o dłuższym gwincie.

Widać więc, że elementów, które mogą przydać się przy montażu mebli, jest całkiem sporo. Warto więc dobrze zaplanować, czego konkretnie będziemy potrzebować i w profesjonalnym sklepie wcześniej się w to zaopatrzyć.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji