Rodzaje nóg do mebli


Produkowane obecnie meble cechują się nie tylko funkcjonalnością, ale także dopracowanym wyglądem pod każdym względem. Jednym z takich elementów są nogi do mebli. Wbrew pozorom, stanowią bogatą kategorię różnorodnych wzorów i form, które można dowolnie komponować oraz dopasowywać do wystroju wnętrz.

Nóżki kuchenne i użytkowe

W grupie kuchennych akcesoriów meblowych prym wiodą nóżki meblowe regulowane, wykonane z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych. Dzięki możliwości regulacji meble można dostosować do określonej wysokości, a także prawidłowo wypoziomować na nierównych powierzchniach, co jest szczególnie ważne w przypadku mebli kuchennych i AGD.

Regulowane nogi meblowe wykonuje się też m.in. ze stali nierdzewnej lub stali czarnej, malowanej proszkowo. Regulacja wysokości mebli przydaje się w przydomowych warsztatach, garażach czy pokojach dziecięcych. Stopki nóżek mogą być statyczne lub w formie kółek, w tym kółek z hamulcami, dzięki którym meble stają się mobilne i łatwe do przesuwania.

Nóżki pokojowe i salonowe

Nogi meblowe przeznaczone do stolików i biurek najczęściej wykonane są z aluminium, stali nierdzewnej, chromowanej lub z drewna. Rzadziej bywają regulowane, ale wyróżniają się bogatym wyborem rozmiarów. Warte uwagi są także chromowane lub drewniane, ozdobne nóżki do szaf i komód. Przyjmują różne kształty, od owalnych po prostokątne i kanciaste. Ich minimalistyczny, elegancki design to przyjemny detal, uzupełniający każdą aranżację wnętrz.

Stopki nóżek meblowych wykonane są najczęściej z miękkiego tworzywa sztucznego nierysującego powierzchni. Opcjonalnie mogą posiadać kółka, umożliwiające łatwe przesuwanie ciężkich mebli. Nogi do mebli są proste w montażu, nie wymagają specjalistycznych narzędzi, a z ich wymianą poradzi sobie każdy.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji