Systemy meblowe polecane dla pomieszczeń o małej powierzchni


Pomieszczenia o małej powierzchni zwykle są problematyczne w urządzaniu. Wiele typowych rozwiązań po prostu się w nich nie sprawdza. Co więcej, dla utrzymania pełnej funkcjonalności danego pokoju istotne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Chodzi o maksymalne jej wykorzystanie, aby umożliwić przechowywanie niezbędnych przedmiotów, jak i komfortowe przebywanie w pomieszczeniu na co dzień. Jakie systemy meblowe są polecane do niewielkich pokojów? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Półkotapczan zamiast tradycyjnego łóżka

Tradycyjne, duże łóżko to rozwiązanie, które absolutnie nie sprawdzi się na małej powierzchni. Zajmie zdecydowanie za dużo cennego miejsca, tym samym uniemożliwiając dostawienie mebli do przechowywania czy utrudniając przemieszczanie się po pokoju. Składane wersalki są o wiele lepszym wyborem, jednak wciąż zajmują dość dużą powierzchnię. Nie są też wygodne do codziennego nocnego wypoczynku. W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzają się za to półkotapczany, nazywane inaczej łóżkami w szafie. Rozłożone stanowią komfortowe miejsce do spania, z kolei złożone nie zajmują miejsca w pokoju, umożliwiając korzystanie z całej dostępnej powierzchni.

Szafa z pantografem

W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się różnego rodzaju szafy, przede wszystkim te wysokie. Pozwalają one maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Aby jednak wygodnie z nich korzystać na co dzień, warto wyposażyć je w odpowiedni system. Mowa tutaj o pantografach, czyli, innymi słowy, teleskopowych drążkach. Pozwalają one na rozmieszczenie ubrań na kilku poziomach. Ich opuszczanie odbywa się poprzez pociągnięcie za uchwyt. Nie trzeba więc stawać na stołku czy drabinie, aby sięgnąć po wybraną rzecz.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji