Top 3 przydatnych akcesoriów do łóżek


Systemy do łóżek to nie tylko stelaże i nogi. Tak naprawdę najważniejsze jest to, czego na pierwszy rzut oka nie widać, czyli okucia meblowe. Te niepozorne elementy zapewniają stabilność łóżka i gwarantują bezpieczeństwo – odpowiednio zamontowany mebel będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Jakie zatem akcesoria są niezbędne?

Wsporniki do łóżka

Są to elementy mocujące do szyny wykonane z wytrzymałej stali o odpowiedniej grubości. Wspornik gwarantuje nośność łóżka i zapewnia możliwość komfortowego korzystania z mebla. Obszerny wybór rozmiarów i kształtów wsporników pozwala na dokładne dopasowanie tego elementu do ramy. Uniwersalny gięty wspornik sprawdzi się w klasycznych łóżkach oraz w półkotapczanach i łóżkach w szafie.

Mechanizmy podnoszenia łóżek

W łóżkach i kanapach z pojemnikami na pościel oraz w popularnych w ostatnich latach łóżkach w szafie nieodzownym elementem jest właściwie dobrany mechanizm podnoszenia, który musi być zamontowany w taki sposób, aby otwieranie i zamykanie pojemnika nie wymagało użycia dużej siły. System powinien przytrzymać łóżko w pozycji otwartej. Mechanizm do półtapczanu trzeba dobrać do wagi i wielkości ramy. Podnośniki do leżanek i łózek zakładane są do zabudowy pionowej, a okucie odchyla się do przodu. Podnośnik może być zapadkowy lub sprężynowy.

Łączniki do łóżek

Są to różnego rodzaju złącza, dzięki którym możliwe jest stworzenie estetycznego, solidnego i stabilnego połączenia pomiędzy różnymi elementami łóżka. Służą na przykład do mocowania listew bocznych łóżka ze szczytami. Odpowiednio gruba blacha, z jakiej powstają łączniki, gwarantuje dużą wytrzymałość. Łączniki są odporne na wygięcia, deformacje oraz korozję i mogą wytrzymać naprawdę duże obciążenia.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji