Zalety systemów meblowych cargo


Systemy cargo to kosze montowane w szafkach kuchennych, które wysuwają się po specjalnych prowadnicach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy łatwy dostęp do zawartości szafek. Kosze cargo sprawdzają się w kuchniach o małym metrażu oraz w problematycznych miejscach, czyli wąskich lub narożnych szafkach. Dzięki wysuwanym koszom można wykorzystać całą dostępną przestrzeń roboczą oraz ułatwić dostęp do wszystkich zakamarków szafek. Kosze cargo podnoszą także funkcjonalność dużych i wszechstronnych kuchni – z ich pomocą można stworzyć na przykład namiastkę spiżarni lub wygodne miejsce do przechowywania większych akcesoriów.

Mechanizm stosowany w koszach cargo pozwala na dość duży udźwig, więc korzystanie z systemów nie przysparza problemów, a kosze sprawdzają się nawet przy przechowywaniu ciężkich przedmiotów. Szafki zamykają się cicho, fronty szczelnie się domykają, a systemy hamowania i miękkiego dociągu zapobiegają silnemu trzaskaniu.

Rodzaje koszy cargo

Cargo występują w różnych wariantach – może to być kosz wysuwany do szafki kuchennej oraz kosz opuszczany i obrotowy. Kosze wysuwane idealnie sprawdzają się w wysokich szafkach oraz pod blatem, obrotowe najczęściej montuje się w szafkach narożnych a opuszczane to doskonałe rozwiązanie do mebli wysoko zawieszonych – umożliwiają bowiem opuszczenie kosza z zawartością w dół na wysokość wzroku.

Największe kosze cargo przeznaczone są do wysokiej zabudowy i sięgają do sufitu. Kosze midi mają wysokości około 140 cm i najczęściej montowane są pod sprzętem AGD lub w ciągu zabudowy całościennej. Najmniejsze kosze cargo to kosze podblatowe, których wysokość wynosi nie więcej niż 82 cm, choć zależy to od wysokości, na jakiej znajduje się blat. Szerokość koszy może być różna – w zależności od miejsca i przestrzeni, którą chcemy zagospodarować.

Wróć
Odwiedziło nas: 407682 gości
projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji